advertise
  • آدرس : تهران، جاده ساوه، نسیم، شهر نمایشگاه دائمی، فیلتر پایانه حمل و نقل کالای تهران

فیلتر سپراتور کمپرسور چیست؟

فیلتر سپراتور کمپرسور (separator) به معنای جداکننده می باشد و به منظور تفکیک هوا و روغن از یکدیگر پس از فشرده شدن هوا در کمپرسور به کار می رود. فیلتر سپراتور یکی از قطعات مصرفی کمپرسورهای هوای فشرده روغنی (Oil Injected ) است. (کمپرسور هوای فشرده ، نیروی پنوماتیک یا نیوماتیک را در اختیار ما قرار می دهد (Pneumatic) که علاوه بر قدرت بالایی که دارند برای کار در محیط دور از دسترس به برق مناسب تر و برای کار در محیط های مرطوب ایمن تر از نیروی برق است)
شما میتوانید برای خرید انواع فیلتر به فروشگاه اینترنتی ماموت پالایه مراجعه نمایید. این مجموعه با فروش بی واسطه همواره مناسب ترین قیمت و بهترین کیفیت را خدمت مشتریان گرامی عرضه میکند.

فیلتر سپراتور کمپرسور چیست؟ | ماموت پالایه

فیلتر سپراتورکمپرسور چگونه عمل می کند؟

به طور کلی عملیات فیلتراسیون بر اساس ابعاد ذرات می تواند فیزیکی و یا شیمیایی و یا ترکیبی از هر دو باشد. در فیلتر سپراتور کمپرسورها ، ذرات روغن که ابعاد آنها بزرگتر است به صورت فیزیکی و با کاغذ میکرو فایبر گلاس فیلتر می شوند و هوا عبور می کند. الیاف فایبرگلاس در فیلتر سپراتورها ، نوعی ساختار متخلخل نبافته از الیاف مصنوعی شیشه آمیخته با رزین می باشند که به صورت لایه لایه قرار می گیرند. هر چه فشردگی لایه ها بیشتر باشد و فیبرها باریکتر و روزنه ها کوچک تر باشند راندمان فیلتر بالاتر است. اما وجود فیلتر در مسیر جریان باد و روغن خروجی ، افت فشار ایجاد می کند و اختلاف فشار باید از مقدار مشخصی بیشتر نشود.

انواع فیلتر سپراتور کمپرسور کدام است؟

فیلتر سپراتور کمپرسور هوا بر اساس چند شاخص در دسته بندی های مختلف قرار می گیرند. مهترین این شاخص ها محل قرار گرفتن فیلتر سپراتور و نوع کاسه انتهای فیلتر است. بر این اساس فیلترهای سپراتور را در ۳ دسته اصلی طبقه بندی می کنیم.


۱-فیلتر سپراتور اینترنال و یا فیلتر المنتی کاسه بیرونی

فیلتر اینترنال کاسه بیرونی ، درون مخزن سپراتور تعبیه می شود. در انتهای این نوع از فیلترها کاسه فیلتر بیرون زدگی دارد. در سطح این فیلتر جریان از خارج به سمت داخل هدایت می شود. در المنت فیلتر سپراتورکمپرسورها ترکیب هوا و روغن به صورت چرخشی وارد مخزن سپراتور می شود. در زمان ورود جریان هوا و روغن ، مقدار قابل ملاحظه ای از روغن بر اثر نیروی گریز از مرکز جداشده و سپس به سمت پایین مخزن فرو می ریزند. ذرات روغن سبک تر که هنوز هم در هوا موجودند توسط عبور دادن از میان الیاف میکروفایبر گلاس به آن می چسبند و پس از آنکه تشکیل شبنم بدهند از سطح فیلتر به پایین می چکند

فیلتر المنتی کاسه بیرونی| ماموت پالایه

فیلتر المنتی کاسه داخلی | ماموت پالایه

۲-فیلتر سپراتور اینترنال و یا فیلتر المنتی کاسه داخلی

این فیلتر به لحاظ ظاهری بسیار شبیه نوع کاسه بیرونی است. تنها تفاوت ظاهری این دو مدل در کاسه انتهای فیلتر است که بدون برجستگی و بیرون زدگی طراحی می شود اما همین تفاوت به ظاهر کوچک در مشخصات فنی تفاوت ایجاد کرده است. افت فشار در فیلترهای کاسه بیرونی در حدود ۰.۱۷ ولی در کاسه داخلی در حدود ۰.۲ بار است و نرخ جریان در فشار ۷ بار برای فیلتر سپراتور کاسه بیرونی ۲ تا ۴۲ متر مکعب در هر دقیقه است ولی در کاسه داخلی ۳.۵ تا ۴۶ متر مکعب در هر دقیقه است. فیلتر سپراتور کاسه داخلی در زمان طراحی فضای کم تری اشغال می کند.


۳-فیلتر سپراتور اکسترنال یا کارتریجی

فیلتر سپراتور کارتریجی و یا اکسترنال بر روی رسیور قرار می گیرد که نسل جدیدتری نسبت به فیلترهای اینترنال است. در این طراحی جدید با بیرون قرار گرفتن فیلتر سپراتور امکان تعویض سریع تر و راحت تر فیلتر فراهم آمده است. افت فشار در فیلتر کارتریجی در حدود۰.۲۵ بار و رنج نرخ جریان در فشار ثابت ۷ بار، ۱ تا ۵.۵ متر مکعب بر دقیقه است.

فیلتر سپراتور کارتریجی | ماموت پالایه

قیمت فیلتر سپراتور
 فروشگاه اینترنتی ماموت پالایه
از بدو فعالیت تا کنون از فعالیت روز افزون، مرتبا نسبت به طراحی، تولید، و عرضه انواع فیلتر اعم از فیلتر روغن،فیلتر سوخت،فیلتر هیدرولیک و فیلتر هوا برای انواع خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین) هم سو با نیاز بازار،اقدام نموده است. فیلتر های تولید شده دارای فروشگاه از بالاترین کیفیت موجود برخوردار می باشند. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت فیلترها و دریافت مشاوره با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

فیلترهای ماینر
مقایسه
صافی بنزین
مقایسه
روغن
مقایسه
هواکش
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
خشک کن
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
فیلتر هیدرولیک
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر روغن
مقایسه
فیلترهای کیسه ای
مقایسه