advertise
  • آدرس : تهران، جاده ساوه، نسیم، شهر نمایشگاه دائمی، فیلتر پایانه حمل و نقل کالای تهران

فیلتر روغن خودرو چیست؟

فیلتر روغن خودرو چیست؟ | ماموت پالایه

فیلتر روغن و نقش آن در خودرو

روغن موتور در خودرو وظیفه حیاتی دارد این روغن اصحکاک میان قطعات مکانیکی خودرو رو کاهش می دهد تا عملکرد خودرو بهینه باشد. روغن موتور وظیفه خنک کردن و پایین آوردن حرارت موتور را بر عهده دارد. گاهی اوقات در قسمت مخزن روغن موتور خودرو کثیفی و آشغال وارد می شود این موضوع می تواند موجب بروز مشکلات متعددی در سیستم انتقال قدرت و قطعات مکانیکی خودرو می شود، حال قطعه ی فیلتر روغن خودرو برای جلوگیری از ورود این مواد به سیستم موتور خودرو استفاده می گردد، دارای عملکردی مشابه فیلتر هوا می باشد و از آن برای حذف آلودگی ها ، ناخالصی ها و به طور کلی تصفیه روغن موتور استفاده می گردد.
شرکت ماموت پالای تولید کننده انواع فیلتر ها می باشد یکی از محصولات این مجموعه فیلتر روغن خودرو است که مطابق با استاندارد های جهانی فیلتراسیون تولید شده است. استفاده از فیلتر روغن ماموت پالای می تواند به افزایش عمر مفید قطعات فنی خودرو شما کمک چشمگیری نماید.
• در ماموت فیلتر ما می فهمیم که چگونه می توان از هر موتور بهترین بهره را برد و با فیلتراسیون مطلوب شروع می شود.
این وسیله نقشی بسیار مهم در سالم ماندن موتور ، پیستون ها و سیلندر ایفا میکند . فیلتر های روغن دارای عمری معین می باشند و با گذر زمان سوراخ های فیلتر دچار گرفتگی می شوند . در صورتی که این فیلتر ها در زمان مقرر تعویض نگردند سبب فشار در محفظه فیلتر روغن سوپاپ اطمینان می شود و باعث میشود تا آسیبی جدی به موتور وارد گردد .
در حالت مطوب بهتر است هر بار فیلتر موتور تعویض شد به دنبال آن روغن موتور نیز تعویض گردد تا کارایی خودروی شما در بهترین حالت ممکن قرار گیرد. اما برخی بعد از دوبار تعویض فیلتر، روغن موتور را تعویض میکنند.


فیلترهای روغن موتور ما (ماموت پالایه) سخت کار می کنند بنابراین موتور خودرو شما مجبور نیست ....


خرید فیلتر روغن خودرو | ماموت پالایه

چگونه تشخیص دهیم فیلتر روغن دچار مشکل شده است ؟


• مشاهده روغن ریخته شده در زیر خودرو
• روشن شدن چراغ روغن در پشت آمپر
• کاهش فشار روغن خودرو
• سیاه بودن روغن موتور
• روشن شدن چراغ روغن در پشت آمپر


بعضی اوقات ممکن است با روغن ریخته شده در زیر ماشین مواجه شویم که این مسئله یکی از دلایل خرابی فیلتر روغن می باشد. گاهی فشار روغن به شدت پایین می آید که این مسئله خود یکی از دلایل خرابی فیلتر می باشد زیرا با کثیف شدن فیلتر فشار روغن کم می شود . چراغ چک روغن موتور از چراغ‌های هشدار دهنده در مجموعه نشانگرهای پشت آمپر است که روشن شدن آن دلایل زیادی دارد. یکی از دلایل آن به خرابی فیلتر روغن بر میگردد . در صورت بی توجهی به این مسئله ممکن است خودروی شما با صدمات جبران ناپذیری روبه رو گردد مثلا ممکن است باعث شود فشار روغن کاهش پیدا کرده و باعث صدمه به پمپ روغن (اویل پمپ) شود. سبب میشود آسیبی جدی به موتور وارد گردد و عمر مفید فیلتر هوا به شدت کاهش یابد . همچنین باعث عدم روان سازی و روغن کاری درست قطعات می‌گردد.


ما می دانیم که شما درک می کنید که تعمیر و نگهداری منظم کلید دوام و عملکرد عالی موتور است. خواه یک مکانیک کارگاه باشید که سالیان سال است خدمات خودرویی را انجام می دهید یا یک نمایندگی با ارزش در توزیع محصولات با کیفیت ، بهترین فیلترهای روغن موتور را برای کار خود ارائه دهید. ما در شرکت ماموت پالایه زمینه طراحی و مهندسی راه حل های فیلتراسیون داریم که پاسخگوی نیازهای مداوم موتورها در انواع وسایل نقلیه است. فیلترهای روغن خودرو ما بقایای و ناخالصی ها را استخراج می کنند و اطمینان حاصل می کنند که فقط روغن خالص و تمیز در اطراف موتور گردش می کند. ما فیلترهایی تولید می کنیم که هماهنگ با بهترین روغنهای با کارایی بالا کار می کنند و می توانند از پس آخرین چالشهای فناوری برآیند. به لطف طیف وسیعی از محصولات، فیلترهای ما همچنین از انواع موتورهای قدیمی پشتیبانی می کنند. برای خرید فیلتر روغن و دیگر انواع فیلتر ها به فروشگاه ماموت فیلتر مراجعه نمایید.


دلایل اصلی کثیف شدن فیلتر روغن


۱- خود روغن دارای ناخالصی و آلودگی هایی باشد.

۲- در اثر سرد و گرم شدن روغن نیز در جریان کارکرد موتور، روغن واکنش داده و آلودگی‌هایی واردش می‌شوند.

۳- در هنگام احتراق واکنش شیمیایی رخ داده سبب میشود تا الودگی وارد روغن شود.

فروش فیلتر روغن خودرو | ماموت پالایه

وظیفه فیلتر روغن خودرو | ماموت پالایه

هر چند مدت یکبار نیاز به تعویض فیلتر روغن می باشد ؟

زمان تعویض فیلتر روغن خودرو بیشتر به نوع روغن موتور مصرفی بستگی دارد. شما با استفاده از روغن موتور با کیفیت می توانید طول عمر فیلتر روغن خود را افزایش دهید. بعضی از روغن ها برای ۲۰۰۰ کیلومتر مناسب هستند و بعضی از آن ها برا ۵۰۰۰ کیلومتر . البته عوامل دیگری هم در این موضوع تاثیر گذارند مانند :

۱- وزن خودرو
۲- دمای محیط
۳- تجهیزات اضافی
۴- شرایط آب و هوایی


معرفی انواع فیلتر روغن

فیلترهای روغن از نظر طراحی و نحوه نصب بر روی موتور به دو گروه تقسیم می شوند :

فیلترهای روغن المنتی :
در این نوع فیلتر ها پیچ اصلی تصفیه روغن به همراه یک بدنه فلزی و سایر قطعات در یک مجموعه مونتاژ شده است و فیلتر برروی پایه ای که درون موتورخودرو قرار گرفته شده است نصب می شود و در زمان انجام سرویسهای دوره ای خودرو فیلتر به صورت کلی تعویض می شود.

فیلترهای روغن پیچی:
در این نوع محصول محفظه نگهدارنده فیلتر بر روی موتور خودرو طراحی و نصب میشه و فیلتر داخل اون محفظه قرار میگیرد و در زمان انجام سرویسهای دوره ای خودرو فقط المنت تصفیه روغن و واشر آب بندی تعویض می شود.


| ماموت پالایه

اهمیت بالای فیلتر روغن در خودرو

در بازارهای جهانی خودرو همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. آینده نگری و دانش می تواند باعث صرفه جویی در وقت شما ، و مشتریان شما شود - هزینه و دردسر. هنگامی که ذره ای از دوده یا گرد و غبار به روغن موتور وارد شد ، شروع به خراش دادن سطوحی می کند که با آن تماس پیدا می کند ، و ماده روان کننده شما ساینده تر می شود.
فقط تعویض روغن کافی نیست - همچنین باید فیلتر را عوض کنید. تغییرات مکرر فیلتر روغن از آسیب دیدن جلوگیری می کند و عملکرد فیلتر روغن موتور را در سطح مطلوب نگه می دارد.
وسایل نقلیه فردی، شرایط رانندگی و برنامه های کاربردی نیاز به راه حل های فردی دارند. فیلترهای روغن ماموت فیلتر برای ظرفیت نگهداری خاک و مقاومت در برابر مواد بالا ، ساخته شده برای هر مدل یا ماشین وسیله نقلیه طراحی شده اند.
فیلترهای روغن موتور ما علاوه بر تهیه فیلترهای قابل اطمینان روغن، از عملکرد استثنایی در وسایل نقلیه سخت کوش تجاری و کشاورزی نیز پشتیبانی می کنند.


فیلتر های تولید شرکت ماموت پالای

اما فیلترهای روغن شرکت ماموت پالای در بسیاری از زمینه های دیگر نیز کار می کنند ، نه فقط در موتورها. هر فیلتر ساخته شده است تا روغن تمیز دستگاه یا اجزای شما را تأمین کند. درک اجزای مختلف فیلتر روغن به موتور شما کمک می کند تا آن را در فرم عالی حفظ کند. در اینجا نحوه کار آنها برای محافظت از موتور شما آمده است: فیلترهای پیچی سوپاپدار ما دارای عملکرد صاف و عملکردی در کلاس بالا هستند.
دریچه توقف برگشتی (که باعث می شود فیلتر و کانالهای روغن در هنگام خاموش شدن موتور کاملاً خالی نشوند) به محض روشن کردن موتور روغن شما را برای جریان آماده نگه می دارد. در شرایط سرد برای اطمینان از روشن شدن ماشین سوپاپ بای پس ضروری است. دمای سرد می تواند روغن را ضخیم و چسبناک کند. این شیر قبل از روشن شدن روغن فیلتر شده ، قبل از تعویض به روغن فیلتر شده روغن را حفظ می کند.
مدیا فیلتر مدرن ما برای تأمین نیازهای فنی آینده موتورهای با کارایی بالا ساخته شده است. ما از غشای برگشتی استفاده می کنیم که به محض توقف موتور روغن موتور را در فیلتر نگه می دارد. این امر در هنگام راه اندازی یک روغن بهینه و حتی سریعتر ارائه می دهد. شما می توانید برای خرید انواع فیلتر ها از شرکت ماموت پالای به فروشگاه ما مراجعه نمایید.


صدمات ناشی از بی توجهی به تعویض به موقع فیلتر روغن

در صورت بی توجهی به این مسئله ممکن است خودروی شما با صدمات جبران ناپذیری روبه رو گردد مثلا ممکن است باعث شود فشار روغن کاهش پیدا کرده و باعث صدمه به پمپ روغن (اویل پمپ) شود. سبب میشود آسیبی جدی به موتور وارد گردد و عمر مفید فیلتر هوا به شدت کاهش یابد . همچنین باعث عدم روان سازی و روغن کاری درست قطعات می‌گردد.


نکات مهمی که در زمان تعویض فیلتر روغن باید به آن توجه داشته باشید :


• استفاده از برند های مطمئن .
• در هنگام تعویض روغن حتما پیچ کارتل باز شود .
• بهتر است از برند ایرانی روغن و فیلتر استفاده نمایید، زیرا برند ایرانی سازگاری بهتری با خودرو ها را دارا میباشد .
• اگر روغن شما در هنگام عوض کردن سیاه رنگ باشد میتوان گفت که فیلتر روغن وظیفه خود را به خوب انجام داده و زمان تعویض فیلتر روغن خودرو شما فرا رسیده است .
• تعویض روغن با روشی غیر از ساکشن انجام شود زیرا ساکشن باعث می‌شود رسوبات روغن تخلیه نشود.

فروشگاه ماموت پالایه

ماموت پالای

فیلتر های تولیدی مجموعه ماموت فیلتر دارای ویژگی های مهمی همچون، اعتبار زیست محیطی قوی، از آنجا که محفظه فیلتر برای عمر محصول طول می کشد، تنها محصول جانبی ضایعات حاصل از تغییر فیلتر یا نگهداری، عنصر فیلتر قابل سوزاندن به راحتی دفع می شود. شما می توانید برای خرید عمده فیلتر روغن خودرو با کارشناسان فروش ما در مجموعه ماموت پالای تماس حاصل فرمایید و سفارش خود را ثبت نمایید.

فیلترهای ماینر
مقایسه
صافی بنزین
مقایسه
روغن
مقایسه
هواکش
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
خشک کن
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
فیلتر هیدرولیک
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر روغن
مقایسه
فیلترهای کیسه ای
مقایسه