advertise
  • آدرس : تهران، جاده ساوه، نسیم، شهر نمایشگاه دائمی، فیلتر پایانه حمل و نقل کالای تهران

انواع فیلتر صنعتی

فیلتراسیون در صنعت آزمایشگاه و شیمی

در شیمی ما به جداسازی جامدات و مایعات نیاز داریم. در عملیات فیلتراسیون ،کاغذ فیلتر ضروری است. کاغذ فیلتر برای فیلتر کردن جامدات و مایعات فیلتر عمل می‌کند. کاغذ فیلتر برای استفاده از آزمایشگاه، یکی از مواد مصرفی آزمایشگاه معمول است. این حالت معمولاً به شکل گردی صورت می‌گیرد. آن اغلب از الیاف پنبه‌ای ساخته می‌شود و برای فیلتر کردن اجزا استفاده می‌شود.
اصل عملکردی کاغذ فیلتر مواد را از طریق آن‌ها جدا می‌کند. کاغذ فیلتر معمولاً از فیبر ساخته می‌شوند، که این دلیل آن است که سوراخ ها روی آن‌ها وجود دارد، سوراخ ها در مقابل ذرات جامد بزرگ مقاومت می‌کند و مسیر را برای ذرات مایع فراهم می‌کند. انواع مختلف کاغذهای فیلتر که دارای ویژگی های متفاوتی هستند توسط تکنیک های مختلف ساخته می‌شوند. بنابراین چهار فاکتورهای اصلی انتخاب کاغذ فیلتر چیست؟ سختی، کارایی فیلتراسیون ،ظرفیت و قابلیت کاربرد وجود دارد.
شما میتوانید برای مشاهده و خرید انواع فیلتر های صنعتی به لینک زیر مراجعه نمایید.


ساختار کاغذ صافی
کاغذ فیلتر جهتی است. قسمت جلو کاغذ فیلتر، فیبرها را آزاد می‌کند؛سطح مش کاغذ فیلتر، فیبرهای تنگ دارد. منافذ جلویی به شکل دهان زنگوله هستند و منافذ با ضخامت کاغذ فیلتر کوچک‌تر می‌شوند. ضخامت کاغذ فیلتر در حدود ۰.۳۵۰ تا ۵ میلی متر است و اندازه ذره ذرات گرد و غبار از محدوده چند میکرون تا ده‌ها میکرون متفاوت است نمای جلوی کاغذ فیلتر باید با جهت جریان هوا مواجه شود. سطح صفحه کاغذ فیلتر باید در جهت جریان گاز باشد .
خطوط رنگی روی سطح صفحه کشیده می‌شوند تا شناسایی کاربر را تسهیل کرده و از اشتباه جلوگیری کنند، اگر جهات جلویی و پشتی نادرست باشند ، المنت فیلتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و گرد و غبار ذخیره می‌شود. و توانایی تا ۳۰ درصد کاهش می‌یابد.

ماموت پالایه به گسترده‌ترین انتخاب از نمرات منظم و بالا برای مطابقت با الزامات تصفیه خاص پیشنهاد می‌دهد با استفاده از این مقالات فیلتر می‌توانیم راه‌حل‌هایی برای بهینه‌سازی وضوح ، نرخ جریان و عملکرد کلی ایجاد کنیم.شما میتوانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان ما تماس بگیرید.


انواع کاغذ های مورد استفاده در صنعت و کارخانجات
۱-روزنامه‌های ساده و برجسته .این مقالات برای رفع نیازهای فیلتراسیون خاصی طراحی شده‌اند. سطوح برجسته عموماً یک ناحیه فیلتراسیون بزرگ‌تر فراهم می‌کنند و سرعت فیلتراسیون بالایی را ارائه می‌دهند.
۲-کاغذهای فیلتر Creped ، سطوح فیلتراسیون بزرگ‌تری دارند که منجر به سرعت‌های فیلتراسیون بالاتر میشوند. علاوه بر این ، filtrati بزرگ‌تر در سطوح ، ظرفیت نگهداری ذرات بیشتر در مقایسه با کاغذهای سطح ساده را ارایه می‌دهند.
۳-تخته‌های صافی این فیلترها براساس کاربردهای خاص تولید می‌شوند و می‌توانند در قالب‌های دیسک یا ورق, با یک یا چند سوراخ برای استفاده در سیستم‌های پرس فیلتر تولید شوند.
۴-دیسک صافی از کاغذ فیلتر و تخته فیلتر
۵- این فیلترها از پلی استر ساخته می‌شوند که در طیف وسیعی از راندمان و وزن‌های تصفیه ارایه می‌شوند

انواع کاغذ در کارخانجات | ماموت پالایه

  • البته انواع کاغذ های دیگر در صنعت فیلتر استفاده می شود که به دسته های زیر خلاصه می شود:
  • فیلتر قهوه
  • فیلترهای سوخت
  • صافی‌ها (فیلترهای ) صفحه افقی
  • (Qualitative)کاغذ فیلتر کیفی
  • (Quantitative)کاغذ فیلتر کمی

به طور کلی ، انواع کاغذ فیلتر ، کاغذ فیلتر کیفی و کاغذ فیلتر کمی هستند. کاغذ فیلتر کیفی اغلب در تحلیل کیفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل آن این است که کاغذ فیلتر کیفی الیاف پنبه‌ای بیشتری تولید می‌کند اگر فیلتر شود. روش کمی با این فرآیند خاص مورد بررسی قرار می‌گیرد که این امر باعث می‌شود که این مقاله با مواد شیمیایی معمولی، در تولید واکنش نشان ندهد. در نتیجه ، آن ناخالصی کمتری تولید می‌کند و در آنالیز کمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.شرکت ماموت پالایه یکی از واحدهای پیشرو در صنعت فیلتر می باشد و همواره آماده خدمت رسانی به مشتریان عزیز در همه ی زمینه های فیلتر اعم از فیلتر کابین خودرو، فیلتر روغن و ... می باشد. شما میتوانید برای اطلاع از قیمت ها و دریافت مشاوره رایگان با متخصصان ما در تماس باشید.

فیلترهای ماینر
مقایسه
صافی بنزین
مقایسه
روغن
مقایسه
هواکش
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
خشک کن
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر کابین
مقایسه
فیلتر هیدرولیک
مقایسه
فیلتر هوا
مقایسه
فیلتر گازوئیل
مقایسه
فیلتر روغن
مقایسه
فیلترهای کیسه ای
مقایسه